Millist taime tuleks istutada viljapuude tüvede ümber: see tuleb neile kasuks

Äärelinna piirkonda on raske ette kujutada ilma õuna-, pirni- ja muude viljapuudeta.

Seetõttu usub BelNovosti võrguväljaande ekspert, agronoom teadlane, maastikukujundaja Anastasia Kovrizhnykh, et on aeg rääkida aias kasvavate puude eest hoolitsemisest, mis tema arvates ei hõlma mitte ainult õigeaegset väetamist ja kastmist.

Sama oluline aspekt on puutüveringide “parandamine”, tänu millele saab suvilane parandada istanduste kasvu ja tõsta nende tootlikkust.

Selle protseduuri jaoks sobib taim sarvedega talle.

Vaatamata sellele, et meetaim pole veel eriti populaarne, ei muuda see teda vähemväärtuslikuks söödakultuuriks ja imeliseks meetaimiks.

Õitsemise ajal eritavad taime juured mulda alkaloide, mis pole vihmaussidele mürgised, kuid traatussidele ja mardikatele hävitavad.

Lisaks on teada, et lämmastikku siduvad bakterid settivad liblikõieliste juurtele, sealhulgas sarvedega heintaimed. Need bakterid aitavad mulda rikastada lämmastikuga, mis omakorda tagab viljapuudele juurdepääsu vajalikele toitainetele.

Lõpuks, tänu liblika arenenud juurestikule muutub muld lahti ja hapnikuga küllastumaks, mis, nagu te mõistate, aitab parandada selle struktuuri ja toiteväärtust.

Sügisel niitmata rohi mädaneb ja annab seeläbi toitu vihmaussidele ja teistele mullas leiduvatele kasulikele mikroorganismidele.

Varem loetles asjatundja vigu, mida suvitajad paprika seemikute külvamisel teevad.

Loading...
Nouandja