Miks on tomati seemikud lillad: iga suveelanik peaks nendest põhjustest teadma

Paljud aednikud seisavad tomati seemikute kasvatamisel silmitsi probleemiga, kui värvus muutub – varred ja lehed, mis peaksid olema rohelised, omandavad lilla varjundi.

Veebiväljaande BelNovosti ekspert, agronoom ja maastikukujundaja Anastasia Kovrizhnykh paljastas selle kindlasti ebameeldiva nähtuse põhjused.

Fosfori puudus

Fosfor mängib juurestiku arengus ja viljade moodustumises võtmerolli. Kui seemikutel see element puudub, võivad nad hakata lillaks muutuma ja kasvu aeglustuma. Probleemi saab lahendada fosforväetiste, näiteks superfosfaadi või kaaliummonofosfaadi kasutamisega.

Madalad temperatuurid

Madalamatel temperatuuridel võivad seemikud kogeda stressi, mis põhjustab värvimuutust ja aeglasemat kasvu, seega veenduge, et seemikute temperatuur oleks mugav – päeval umbes 20–22 °C ja öösel 16–18 °C.

Vale kastmine

Nii liiga palju kui ka liiga vähe niiskust võib põhjustada lehtede lillaks muutumist. Värvimuutuse vältimiseks kasta seemikuid alles siis, kui pinnase pealmine kiht kuivab ja väldi mulla ülekastmist.

Valguse puudumine

Kui seemikud ei saa piisavalt valgust, võivad nad nõrgeneda ja hakata muutma lehtede värvi lillaks. Varustage seemikud ereda ja kauakestva valgustusega, kasutades vajadusel spetsiaalseid fütolampe.

Istundite paksenemine

Kui tomati seemikud kasvavad liiga lähedal, võib neil puududa ruumi ja toitaineid. Reguleerige taimede vahekaugust, eemaldades nõrgemad või haiged isendid, jättes iga terve taime vahele umbes 5–7 sentimeetrit.

Haigused ja kahjurid

Lilla varjund seemikutel võib olla tingitud haigustest või kahjuritest. Probleemide avastamisel töödelge seemikuid sobiva kahjuritõrje- või haigustõrjevahendiga.

Varem rääkisime teile, kuidas oma aias köögiviljaaeda luua.

Loading...
Nouandja